Для цього й декілька варіантів:
Перший, який спадає на думку багатьом після створення купи медіа інформації сталкерської тематики - проникнути нелегально. Але ті хто дійсно хоче це зробити, а не побалакати одразу ж стикаються з проблемою інвентарю для поїздки в зону, сума доволі кусається, тому цей варіант для нас відпав.
Музей |
Вибрали найпростіший - поїхати в якості туриста.Знайшов саму дешеву пропозицію на 26 жовтня 2012 для громадян України 400 гривень за людину.В цілому ж ціни за одноденну поїздку коливались від 400 до 1500 гривень для громадян СНД та ті ж пропозиції для іноземців тільки в доларах
.
Пам'ятник рятувальникам катастрофи від сучасних пожежників Чорнобиля. |
26 зранку на південному вокзалі Києва нас чекав автобус. Великий комфортабельний автобус людей на 50 був заповнений майже повністю. За годину доїхали до КПП «Лелів» фотографувати там не можна, а було що, окрім нашого автобусу, який на щастя був одним з перших, стояло ще 5, теж майже повністю заповнених, й відсотків з 80 іноземні туристи.
Офіційного вїзду в зону немає, як на туристичний об'єкт немає. Пропозицій щодо відвідування зони достатньо й на сьогодні, це все ж також нелегально, тобто легально, просто українська влада не бачить, а скоріш за все закриває очі на прибутковий ринок, з якого хтось має шалені кошти.
10 хвилин й ми пройшли КПП.Офіційного вїзду в зону немає, як на туристичний об'єкт немає. Пропозицій щодо відвідування зони достатньо й на сьогодні, це все ж також нелегально, тобто легально, просто українська влада не бачить, а скоріш за все закриває очі на прибутковий ринок, з якого хтось має шалені кошти.
алея селищ закинутих внаслідок аварії |
Мабуть жовтень найкращий час для візиту в ці місцини.
Хоча для самої Прип'яті більше підійде похмура погода, яка додасть атмосфери безвихідності.
Ну а я стояв під сонячними променями та дивився на 3 енергоблок, споруду, яка завдяки людській халатності зламала мільйони людських життів.
той самий 3-енергоблок |
Дозиметр,який був у нашої групи за день перебування у зоні, а точніше 11 годин в сумарному нарахував 0.27, тобто, це як два дні побути в Києві.Це при тому, що цей дозиметр тягали й в мох в Прип'яті й по кущах і підносили до колеса й різних предметів, тому перейматись що ви отримаєте велику дозу радіації немає сенсу, бо на рентгені та польоті у літаку ці показники в рази більші.
зліва направо 3,2,1 енергоблоки |
канал біля енергоблоків |
соми у каналі |
Після того що побачив стало легше на душі, бо все що кричать про вплив людини на довколишнє середовище не так вже й суттєво, а якщо й суттєво, то всесвіт вкотре проковтне ще одну цивілізацію, а через пару століть від неї не буде й слідів, а залишиться лише легенда на зразок Атлантиди.
Ну, а поки що ви можете подивитись на міні версію в Прип'яті.
в'їзд у місто-привид |
У місті багато графіті в такому стилі
Ну й другий найпопулярніший об'єкт після саркофагу
всім відоме чортове колесо На мене Прип'ять не справила особливих вражень. В Донбасі, ще до війни була купа міст привидів та напівпривидів, наприклад це фото з парку мого рідного міста Єнакієве. |
дитяче колесо |
чортове колесо парк.Вознесенського |
на парк вділяли 86 мільйонів гривень. |
Можливо ви колись чули про самопоселенців у Чорнобилі й дивувались, як вони та нащо там живуть. На жаль поспілкуватися з ними не вдалось, але для мене їх вибір не викликає подиву. Для мене завжди було дивним як люди живуть в Єнакієвому
старий центр міста |
новий центр міста |
Багатьох навіть війна не взяла, вони залишились у місті й не хочуть нічого змінювати, тому порівняно з цим трешем, самопоселенців я сприймаю, як людей на курорті.
В цілому я дуже задоволений тим що побував у Чорнобильській зоні..Є бажання повернутись сюди знов самостійно, бо такі місця треба споглядати в тиші та з запасом часу на роздуми.
У 2012 обіцяли, що в 2015 добудують новий саркофаг та відкриють зону для туризму.
Чи буде воно так, скоро побачимо.
Комментариев нет:
Отправить комментарий